Aktuality
Dítě na palubě!

Dítě na palubě!

16.10.2012

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou s malým dítětem, tak tady je několik základních informací a tipů, které Vám cestování ulehčí a zpříjemní.

Cestovat letadlem můžete bez povolení lékaře s miminkem minimálně 7 dní starým. V době startu a přistání sedí dítě z bezpečnostních důvodů na klíně rodičů a je vybaveno vlastním speciálním bezpečnostním pásem.
Je dobré vědět, že na palubu letadla můžete vzít pro dítě kojeneckou stravu na dobu letu. Počítejte ale s tím, že Vás při bezpečnostní kontrole můžou požádat o zkoušku ochutnávkou. Na charterových letech si obvykle můžete předem objednat tzv. "baby meal" a pro děti od 2 let "child meal".
Je lepší zvolit noční let, kdy jsou děti zvyklé spát a cesta jim tak rychleji uběhne.

Cestování s kočárkem
Kočárek je potřeba pouze nahlásit při odbavení. Při bezpečnostní prohlídce budete požádáni o jeho složení pro bezpečnostní kontrolu, ale následně ho můžete používat po celou dobu pobytu na letišti. Před vstupem do letadla předáte kočárek ve vhodném obalu personálu letiště k uložení do zavazadlového prostoru. Pokud kočárek není zabalený, nenese letecká společnost za jeho poškození odpovědnost. Pokud s sebou vlastní kočárek nemáte, můžete si na většině letišť, včetně Letiště Václava Havla, zapůjčit.

Na cestování s dětmi můžete také výrazně ušetřit. Zájezdy pro děti můžete často pořídit s výraznou slevou. U některých destinací a hotelů může Vaše dítě cestovat jen za cenu letenky, případně zcela zdarma - tyto zájezdy je nutné rezervovat velmi brzy, protože počet dětí zdarma je v každém letadle omezen na 3 až 5 míst.
Děti do 2 let cestují zdarma vždy (obvykle se platí jen manipulační poplatek).

 

Informujte se u nás, jak nejvýhodněji pořídít dovolenou s dětmi na léto 2013.

 

 

Dítě na palubě! Cestování s dětmi. Slevy pro děti.