Aktuality
Dovolená na Krétě

Dovolená na Krétě

20.8.2013

   Tento největší řecký ostrov se Vám za jednu návštěvu poznat asi nepodaří, ale nejvíce se o něm dozvíte pomocí vypůjčeného automobilu či na výletech, zakoupených přímo na místě.

Za návštěvu jistě stojí největší Minojský palác Knóssos. Je ale vhodné k němu přijet v dopoledních hodinách, zvláště v hlavní sezonně, protože se nedá skoro nikde ukrýt do stínu. Ve stáncích před vstupem do paláce si můžete zakoupit průvodce po paláci i v češtině, což usnadní individuální prohlídku tohoto historického skvostu.

Jako další turistickou zajímavost známou ze starých bájí doporučujeme navštívit pohoří Dikti s jeho náhorní plošinou  Lasithi, kde se nachází i jeskyně, která je považována za zrození Dia  - vládce olympských bohů. K této jeskyni se lze dostat buď pěšky a nebo na hřbetech místních oslíků.

Při pobytu na tomto krásném ostrově, který je omýván na severu Krétským a na jihu Libijským mořem se historii nevyhnete na žádném svém kroku nebo spíše na žádném kilometru jízdy.

Kréta nabízí klidná místa na pobřeží, s malými romantickými plážemi, ale i rušná střediska. Severovýchod ostrova vyhledávají spíše ti, co si chtějí užít zábavu i koupání – Hersonissos, Stalida (Stalis) i Malia.

Rethymno si volí pro svoji dovolenou páry i rodiny s dětmi. Procházka po dlouhé promenádě, podél písečných pláží končí v přístavu, se zbytky benátského opevnění ze 16. století.

Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Agia Pelagia, s bílým pískem a pozvolným vstupem do moře. Kostelík, který stojí na skále nad pláží, dodává tomuto místu tu pravou řeckou romantiku.

Krétu zkrátka musí člověk zažít.

 

Zájezdy do Řecka

 

 

 

Řecko - dovolená na Krétě