Aktuality
Kapverdy - ostrov Boa Vista

Kapverdy - ostrov Boa Vista

12.9.2013

NOVINKA SEZONY! BOA VISTA!  


Objevte s námi nedotčený ráj exotického souostroví Kapverdy - ostrov Boa Vista

•    Konečně můžete letět na krásný ostrov Boa Vista i z Prahy!
•    Exotika jen po necelých 7h přímého letu.
•    Krásné koupání, dlouhé bílé pláže s jemným pískem.
•    Celoročně stálá teplota, teplé moře, nedotčená příroda.
•    Ideální místo pro relaxaci.Kapverdské ostrovy

Podle jedné z pověstí vznikly Kapverdské ostrovy z drobečků na rukou Boha, který si po Stvoření světa prohlížel své dílo a spráskl nad tou nádherou ruce. V tu chvíli drobečky z jeho rukou spadly do moře a vytvořily toto nádherné souostroví.

Česky se nazývají ostrovy Zeleného mysu, jsou tvořeny 10 většími a řadou malých ostrovů sopečného původu. Rozprostírají se v Atlantiku kolem rovníku. Nejbližší pevnina, pobřeží afrického Senegalu, je vzdálena 500km.


Boa Vista

Nejvýchodnější a třetí největší ostrov Kapverdského souostroví, umístěný na závětrné straně. Nefouká tu tak silný vítr jako na ostrově Sal. Ostrov se rozprostírá na ploše 620km2, s necelými 4.000 obyvateli. Ostrov byl objeven poměrně pozdě – v roce 1480, až 20 let po ostrovech Maio, Santiago a Fogo. Ohromí Vás svou nedotčeností.

Přestože byly ostrovy kolonizovány Portugalci, místní kulturu nemůžeme označit za evropskou. Díky trhu s otroky a dobré strategické poloze ostrova se tu střetávají vlivy Afričanů, Brazilců a jiných národů.

Boa Vista Vás okouzlí dlouhými plážemi s jemným bílým pískem a mořem s průzračnou čistou vodou. Nachází se zde jedna z nejkrásnějších pláží na světě – pláž Santa Monica Beach. Můžete zde obdivovat velké množství druhů pestrobarevných ryb i mořské želvy. Rozprostírají se zde kilometry písečných dun, které jen místy přerušují oázy plné datlovníků. Ale i dobrodruzi si přijdou na své, najdou zde strmé hory a hluboká údolí s panenskou přírodou.

Od března do června nastává nejteplejší období. Teploty vzduchu se pohybují mezi 24° a 30° C, teploty vody celoročně kolem 22° C. Klima je velmi suché, déšť je vzácností. Většina dešťových srážek spadne od srpna do září.


Ideální dovolená pro ty, kteří si chtějí odpočinout v hotelu na pláži, užívat si procházky v klidném, civilizací málo dotčeném prostředí. Místní uvolněná atmosféra Vám pomůže zapomenout na starosti všedního dne.

Kapverdy - novinka, ostrov Boa Vista