Aktuality
Dovolená léto 2017

Dovolená léto 2017

16.11.2016

Češi budou letos kupovat letní zájezdy výrazně rychleji než loni. Podle cestovních kanceláří jich zatím s předstihem nakoupili až o třetinu více než loni touto dobou. Oproti loňsku se zájezdů na první moment prodalo mnohem více.

Co nás k většímu zájmu o pořizování letních dovolených vede? Jednak snaha ušetřit nákupem v době slev "first minute" a obava, aby později bylo ještě dost zajímavých možností. Loni se totiž stalo, že kvůli nepokojům v některých zemích nebyla nabídka pro řadu našich turistů dostatečná.

Výlety k pyramidám letos zdražily. Letos na podzim se oproti loňskému roku prodalo o 40 procent víc zájezdů "na první moment". O zájezdy do Egypta začíná být takový zájem, že jejich cena začíná pomalu narůstat.

Nejvyhledávanějšími destinacemi českých turistů budou pro nadcházející léto zřejmě Bulharsko, Turecko, Řecko a Tunisko. Zatímco pro zimní období to bude zcela jistě Egypt a stále dostupnější Spojené Arabské Emiráty. Hitem příštího léta by mělo být také Maroko, do kterého se Češi v posledních letech naučili jezdit. Levněji než loni lze přitom nyní kupovat některé zájezdy například do Španělska, Řecka nebo Egypta.


Dovolená léto 2017