Aktuality
Vrátili jsme se z Paříže

Vrátili jsme se z Paříže

17.4.2015

Paříž bývá mezi prvními metropolemi, které navštívíme busem, letecky nebo i vlastní dopravou. Paříž je hrdá a majestátní, ale i půvabná, stejně jako pařížské ženy. Hlavním důvodem návštěvy Paříže jsou památky. Historie vtiskla svou podobu i do znaků, které si pod slovem Paříž představí snad každý, tedy  Eiffelova věž, Vítězný oblouk a Louvre s obrazem Mony Lisy.

Historická Paříž je také zelená, množství parků a zahrad s udržovanou zelení a mnohdy i vodotrysky a fontánami vybízí nejen Pařížany k procházkám, ale i proběhnutí. Tolik lidí při kondičním běhání neuvidíte v jiné metropoli. Tady je potkáte v Luxemburských zahradách i v parcích kolem Eiffelovi věže a Martových polích. A pokud běhat nechcete, můžete se posadit na dostatek laviček a vnímat vůně květin, ve stínu vzrostlých stromů.

Ke koloritu Paříže neodmyslitelně patří kavárničky s dobrou kávou, křupavým croissantem nebo bagetou a v poslední době také s makronkami. Francouzi si kávu dovedou vychutnat. V centru Paříže si můžete vybrat, kde se občerstvíte. Ve venkovním posezení kaváren sedíte tak, abyste mohli sledovat "cvrkot" na ulici. Kávu zde pořídíte za necelé dvě eura, s mlékem je dražší.

Ubytovat se můžete v malých hotýlcích, nedaleko centra nebo v moderní části Paříže La Défense. U autobusových zájezdů je ubytování zpravidla mimo Paříž, v levnějších Accor-F1 nebo Balladins. Ubytování v centru nebo blízko zastávky metra má výhodu, můžete brouzdat městem kdykoliv se vám jen zachce. Tak trochu jiná Paříž je v Montmartre, čtvrti známé nezkrotnými umělci, kteří nabízí portréty za pár minut. Bonusem je nádherný výhled z terasy baziliky SacréCoueur.

Tradiční bývá i hodinová plavba po Seině v podvečerních hodinách. Čluny mají i otevřenou palubu a jsou často navštěvované hlavně turisty, kteří si chtějí udělat foto s vyhlášenou památkou i s nábřežím Seiny.

V Louvre s bohatými sbírkami v muzeích a uměleckými sbírkami z různých zemí světa, láká i laiky, kteří chtějí vidět proslulou Monu Lisu, Leonarda da Vinciho nebo třeba památky starých Egypťanů.Vše je na jednom místě a s jedinou vstupenkou. Čas tady plyne opravdu rychle a pořád je co obdivovat.

Nakupujete rádi, Paříž vám nabídne nejen butiky světoznámých značek na širokém bulváru ChampsElysées, ale nakupování i trzích, krámcích v zapadlých uličkách nebo marketech.

Paříž můžete navštívit opakovaně a v různé roční době. Své kouzlo má rozkvetlá jarní, nostalgicky podzimní i klidnější zimní. Až budete sledovat okolí z kavárny nebo ze stylové restaurace, všimněte si šarmu francouzských žen, které i v pozdním věku umí stárnout důstojně a s grácií. A taková je prostě i Paříž.

Paříž - poznávací zájezdy a eurovíkendy