Aktuality
Zavazadla - nová pravidla

Zavazadla - nová pravidla

30.4.2012

Postup pro vybírání nadváhy a dalších poplatků na letech
Travel Service a SmartWings
platný od 1.5.2012


Od 1.5.2012 vstupují v platnost nové přepravní podmínky, které výrazným způsobem mění váhové limity pro přepravu zapsaných zavazadel a poplatky za nadváhu. Tento dokument obsahuje pouze stručný výtah nejdůležitějších bodů a změn z nových přepravních podmínek. Kompletní znění přepravních podmínek bude k dispozici na webových stránkách www.travelservice.aero.
Pravidla pro zapsaná zavazadla:
Váhový limit pro zavazadlo je u letů od 1.5.2012 stanoven na 15 kg pro třídu economy (Y, M). Váhový limit 25 kg pro třídu business (C, T) zůstává nezměněn. Každý cestující může mít pouze 1 zapsané zavazadlo.
V případě, že letí dva nebo více cestujících prokazatelně společně jako skupina (rodina, partneři) stejným letem, resp. stejnými lety, a odbavují se společně, je umožněno jejich zavazadla sdružovat (tzn., že jejich nároky na volnou váhu zavazadel se sečtou a zavazadla jsou odbavena společně na jednoho cestujícího). Zapsané zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: délka každé strany menší než 150 cm a součet všech tří stran menší než 250 cm. Děti do 2 let (INF) nemají nárok na bezplatnou přepravu zavazadel. Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie. Kočárky je nutné zabalit do obalu, nebo ochranné folie, jinak dopravce nenese odpovědnost za jejich poškození. Bezplatně se přepravují asistenční psi, doprovází-li nevidomé, hluché, či jinak postižené osoby.
Pravidla pro příruční zavazadla:
Váha příručního zavazadla může být max. 5 kg a rozměry – délka 56 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm (přičemž součet těchto tří rozměrů může být max. 115 cm). Každý cestující může mít pouze 1 příruční zavazadlo. Navíc si cestující může vzít na palubu následující předměty pro osobní užití:  dámská kabelka, kabát, šál nebo přikrývka, deštník nebo vycházková hůl, malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled malý přenosný počítač, četba na dobu letu, jídlo pro dítě na dobu letu, berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby (který se z prostorových důvodů ukládá do nákladového prostoru letadla), sedačka pro dítě v případě, že se vejde do uzavíratelné schránky nad hlavami cestujících.
Pozn.: povolená hmotnost a rozměry příručního zavazadla, jakož i počet zavazadel bude důsledně kontrolován. Příruční zavazadlo bude nutné předložit na odbavovací přepážce ke kontrole a bude označeno visačkou „APPROVED CABIN BAGGAGE“. Neoznačená příruční zavazadla (s výjimkou výše uvedených předmětů pro osobní užití a tašek s prodejem DUTY FREE, zakoupeným v tranzitním prostoru) nebudou při nástupu do letadla akceptována a budou odbavena jako zapsaná s příslušným poplatkem.

Zavazadla - nová pravidla