Aktuality
Dovolená v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku

3.6.2016

Vrátili jsme se z Chorvatska. V Dalmácii jsme procestovali Gradac, Makarskou, Omiš, Tučepi, Primošten, Šibenik i ostrov Brač.  Chorvatsko zná snad každý český turista a jezdí sem rok co rok opravdu hodně lidí nejen od nás. Pobřeží, které jsme projeli, vybírají čeští turisté hlavně pro hezké koupání, snadno se tady domluví (i česky) a vzdálenost na dojezd autem nebo busem jim také vyhovuje.

My jsme zvolili leteckou dopravu. Let do Splitu nám ušetřil hodně času, po hodinovém letu z Prahy jsme byli na místě. Letět můžete do Chorvatska také do Dubrovníku a Záhřebu a to z Prahy, Ostravy, Katowic, Vídně, a mnoha německých letišť. Těchto možností využívá stále více turistů.

Šibenik a celý resort Solaris je vyhledávaný a každý si v něm najde svůj hotel nebo i ubytování v mobilhomech (ty jsou nyní obzvlášť oblíbené) až pro 6 osob.V celém resortu je několik pláží, i ty s hrubým pískem a oblázky, upravené a čisté. Hezké koupání je i v bazénech u hotelů. Těch je v areálu pět.

 Nejluxusnější je hotel Ivan, který působí vzdušně a luxusně po celkové rekonstrukci v roce 2013. Hotel doporučujeme spíše párům nebo rodinám s velkými dětmi. V polopenzi má důraz na gurmánské lahůdky, výborně vybavenou vinotéku, bar a kavárnu. Pro hotelové hosty je zdarma i wellness - 6 krytých bazénů, sauna za příplatek. hotel se nachází v krásně upravené zahradě a má klientelu i mimo sezonu, třeba kongresovou.

Hotel Jure má podobnou atmosféru jako Ivan. Je trošku menší, rovněž po rekonstrukci. Všude čisto, nevšední kombinace stylů nábytku, kterým řeší například členění restaurace nebo vstupních prostor u recepce. Působí moderně a služby má velmi dobré. Doporučujeme nejen párům, ale i rodinám s většími dětmi.

V celém areálu Solarisu je každý den doprovodný program a krásný aquapark nebo pirátskou lodˇ. Obchůdky i restaurace. Pokud chcete využívat všechny možné atrakce doporučujeme zakoupit zvýhodněný PASS.

FUN PASS- 320 Kn - cena zahrnuje: aquapark (1x denní vstupenka), pirate minigolf (2 vstupenky), trampolína 2x10 min (2 vstupenky)
SPA PASS- 200 Kn(vstup do bazénů, sauny a fitness na 1 den)
SPORT PASS - 170 Kn (vstupenka 1x golf, 1x minigolf, tenis na 1 hodinu)
BEACH PASS (na recepci)
-plážové lehátko – 30,00 Kn/den, 153,00 Kn (20,40 EU)/ 7 dní
-baldachýn – 100,00 kn/ den, 510,00 Kn (68,00 EU)/7 dní
-2xlehátko+slunečník (15.06. - 14.09.) 510,00Kn (68 EU)/7 dní
MINI PASS - 50,00 Kn (denní vstupenka na tobogány, 2x10 min trampolína)

SOLARIS nabídka sportovních a zábavních aktivit:Aqua park- dospělý 100,00 Kn/den, děti 70,00 Kn/denPirate minigolf (cena za 1 hru – hůl, míček, kartička, tužka)-dospělí – 50,00 Kn
-děti do 5,99 let – 30 Kn
SolarisTrain expres vláček-dospělí i děti – 15 Kn
Trampolína – 10 minut – 10,00 Kn

ZÁBAVA a ANIMACE - Letní program resortu pro dospělé: stolní tenis, aqua aerobic, Zumba, Pilates, plážový volejbal, fotbal, košíková, folklor. Letní program resortu v plážových klubech: Palm Beach Club – Beach party a Legend Beach Club – live music, dj's.Letní program resortu pro děti od 3-11.9 let, 2x denně, od 10.00-12:30 a od 16.00-18:30. Čas na rekreaci, kreativní hry, zábava venku, kino, zpěv a tanec.

Hotel Andrija je rájem pro menší děti i jejich rodiče. Interiér hotelu je uzpůsoben dětem, vše je v pastelových tónech a vyvolává dojem, že jste na lodi nebo přímo v moři. Hotel organizuje  intenzivní animační program a už na vstupu v recepci v hravých kostýmech dávají najevo, že děti milují. Pokud si rodiče chtějí v klidu vychutnat kávu nebo lenošit s knížkou u bazénu, jejich dítě má možnost hrát si s animátory nebo si jen tak kreslit na tabulích všude kolem. Pokoje jsou s jednou přistýlkou nebo lze vyžádat dva propojené pokoje vedle sebe. Působí jako lodní kajuty a pro děti není problém usínat v takovém prostředí. V restauraci je koutek pro přípravu jídel batolecího věku nebo bezlepkové potraviny. V tomto hotelu nejsou děti problém, ale vítanými hosty. Díky tomu prožijete příjemnou dovolenou.

6 km od Solarisu je Šibenik. Původní historické město z 11 století s katedrálou (památka UNESCO). Město s příjemným starým centrem u moře a spoustou kavárniček i hospůdek pro relaxaci. Šibenik patří místopisně do Severní Dalmácie, která je známá produkcí bílého vína a olivového oleje.
Malebné městečko Primošten, se rozkládá na dvou poloostrovech, je 28 km jižně pod Šibenikem. Název je odvozený od přemostění, kterým je propojená původní vesnice s dalším ostrovem. V Chorvatsku je městečko proslulé jako zemědělské a každého zaujmou vinohrady ve stráních plné kamení. Koupání je v Primoštenu jak na oblázkových plážích, tak na skalnatých platech a moře v této lokalitě je velmi vyhledávané i Chorvaty. Ubytování je zpravidla v apartmánech nebo penzionech. Oblíbený je příjemný hotel Zora i skromnější pavilony ve stinném borovicovém háji. Ubytování v pavilonech umožňuje s podstatně nižší cenou za dovolenou využívat bazény, polopenzi i další služby jako ubytovaní v hotelu Zora. Celý resort je 5 km od starého města.

Chorvatsko, dovolená 2016