Aktuality
Vrátili jsme se z Djerby

Vrátili jsme se z Djerby

3.10.2016

Navzdory všeobecně rozšířené mediální kampani, že Tunisko není bezpečnou zemí pro trávení dovolené, jsme se rozhodli užít si pár dnů dovolené na Djerbě. Pro nás ani naše přátele to nebyla první návštěva Tuniska.
Djerba působí už po přistání na letišti jako orient. Úředníci mluví arabsky a francouzsky a touto řečí se domluvíte bez problémů po celém Tunisku. I díky tomu je Djerba oblíbenou destinací francouzských turistů. V letošním roce byla většina klientely i personálu v hotelích rusky mluvící. I v obchůdcích znali alespoň některé fráze v tomto jazyce. Ovšem Tunisané jsou učenliví a tak i na nás si zkoušeli některé české fráze.

Září je na Djerbě ideální co se týká počasí. Teploty vzduchu kolem 30 a voda 26-27, písečné pláže, to vše vybízí, aby si člověk dovolenou u moře pořádně užil.  
Hotely mají all inclusive formou bufetu a strava je spíše arabská, tedy bez vepřového masa. My jsme na Djerbě ocenili především ryby, skopové, italské těstoviny a pizzu. Čerstvé ovoce je podle aktuální sezony, místní, v tuto dobu hlavně melouny, jablka, nektarinky a další peckovice.
Mimořádné jsou sladké deserty v podobě malých zákusků nebo i sušenek. Ty jsou vždy jiné po obědě nebo večeři. Nápoje jsou od nealkoholických, teplých (kávy a čaje) po alkoholické, v podobě koktejlů, místních pálenek, piva i vín.

Náš hotel byl asi 35 minut od letiště, cca 3 km od městečka Midoun, které je centrem Djerby. V našem okolí byly hotely jako Ksar Djerba, Djerba Mare, Penelope Beach, Fiesta Beach Club, Palm Beach Palace a Palm Beach Club, které jsou u českých turistů poměrně oblíbené. Hotely Sentido Djerba Beach a Hastdrubal Thalassa a Spa jsou zaměřeny spíše na klienty z Německa, Francie a Skandinávie.
Kvalitnější 4 a 5* hotely mají i lepší stravu a nápoje v allinclusive. Koupání je pro všechny hotely stejné, jemný písek, pozvolný vstup do moře a vlastní pláže s lehátky a slunečníky v ceně. Při přílivu je moře trošku zkalené, s mořskou trávou nebo správně Posejdonovou (má prý zázračné účinky a hojně se jich využívá v kosmetice, především francouzské). Při odlivu je krásné koupání. Klidné moře jsme zažili jen jednou, jinak jsme se houpali na vlnách.

Ve všech hotelích je obvykle wellness centrum a animační programy pro děti i dospělé. Denně můžete využít sportovní aktivity - strečink, aquaerobic, petang, šipky, stolní tenis, tenis a plážový volejbal.

Na Djerbě jsme poznali hodně našich turistů, kteří tráví v Tunisku své každoroční dovolené, jen mění hotely, podle aktuální nabídky. Vyzkoušejte i vy relaxaci na Djerbě.

Dovolená na Djerbě