Aktuality
CK Exim Tours změnil majitele

CK Exim Tours změnil majitele

31.5.2012

Zakladatel cestovní kanceláře Exim Tours Ferid Nasr prodal většinový podíl německé skupině Rewe, majitelce obchodů Billa a Penny. Rewe provozuje již vlastní cestovní kancelář ITS Billa Travel.

Společnost REWE Touristik, která patří do top 20 nejúspěšnějších firem a je druhým největším koncernem cestovního ruchu  na německém trhu, přebírá 51% podíl české jedničky mezi cestovními kancelářemi EXIM tours.

Řízení společnosti se měnit nebude, uvedl generální ředitel Rewe Touristik Norbert Feibig. Z pozice generálního ředitele ji bude řídit Nasr. Dozorčí rada bude mít šest členů, tři přijdou z Rewe a tři z vedení Exim Tours.

Pro české rekreanty může mít spojení s Němci řadu výhod. Rewe má díky kvantitě mnohem lepší vyjednávací pozici vůči hoteliérům a leteckým společnostem. Do skupiny navíc patří hotelové sítě s desítkami tisíc lůžek, například PrimaSol a lti hotels.

Kromě nižších cen se mohou Češi zřejmě těšit i na lepší pokoje. „Každý vlastník hotelů své klienty ubytovává v lepších pokojích. Nemusí tak bydlet nad kotelnou nebo nad kuchyní a závidět Němcům výhledy na moře,“ myslí si analytik z firmy Mag Consulting Jaromír Beránek.

CK Exim Tours změnil majitele