Aktuality
Menší kufry na dovolenou!

Menší kufry na dovolenou!

20.6.2012

Od konce května má letecká společnost Travel Service na svých letech nový váhový limit pro bezplatně přepravovaná zavazadla. Nový limit je 15 kg pro každou osobu + 5 kg kabinové zavazadlo. Charterové lety má se stejnou váhou zavazadel na odbavení i ČSA a její dceřinná společnost Holiday Czech Airlines. U obou společností si můžete zakoupit na každém letu vyšší počet kg v hlavním zavazadle na letišti nebo již při zakoupení zájezdu.
Rodina, partneři nebo cestující se stejné cestovní smlouvy mohou mít společné jedno zavazadlo o celkové hmotnosti maximálně 30 kg (při zachování limitu 15 kg na osobu).
Kabinové zavazadlo může mít maximální délku 55 cm, maximální šířku 45 cm a maximální hloubku 25 cm, včetně držadla, postranních kapes a koleček.
Za kabinové zavazadlo je považováno např. kabelka, kufřík, přenosný počítač, iPad, notebook nebo taška nepřesahující stanovené rozměry kabinového zavazadla. Hmotnost kabinového zavazadla nesmí přesáhnout 5 kg.
Cestující je povinen při odbavení předložit handlingovému agentovi veškerá svá zavadla k provedení kontroly rozměrů a váhy. Nezapsaná (kabinová) zavazadla splňující předepsané limity budou viditelně označena lístkem „Approved cabin baggage“ (Schválené palubní zavazadlo).

Z průzkumu u klientů českých cestovních kanceláří vyplývá, že nově upravená hmotnost zavazadel je dostačující a jen malé procento přikupuje další kilogramy.

Pro lety pravidelnými linkami se váhový limit většinou nemění, napřiklad společnost Emirates má stále zavazadlo do 30 kg, většina ostatních aerolinek přepravuje zdarma zavazadla do 23 kilogramů.

U nízkonákladových společností naopak za odbavené zavazadlo zaplatíte vždy.

Menší kufry na dovolenou!