Dovolená v Maroku

 

Maroko stále ještě řadí většina našich turistů mezi exotické destinace. Před několika málo lety jsme mohli poznavát Maroko jen v několika termínech ročně a pobyt byl dostupný jen lety z Bratislavy, Vídně nebo Německa. Od loňského roku se sem ale již dostanete pohodlně letecky z Prahy, za něco málo přes 4 hodiny, tedy jako do Egypta.
 
Odpočívat u Středozemního moře můžete v Maroku v klidnějším letovisku Saidia. Ubytování v luxusních pětihvězdičkových hotelích, all inclusive, nabízí služby, které jsou prvotřídní. V blízkosti hotelů je 18 jamkové golfové hřiště.

Agadir se nachází v jihozápadním Maroku, u Atlantického oceánu. Město je známé pod názvem Perla marockého pobřeží. Pro cestující, kteří chtějí prožít svou dovolenou v rušnějším městečku, s historií od 16.století, je tím pravým.
Pláže jsou v Agadiru 10 km dlouhé, písčité, s radou kaváren podél pláže, kde se můžete občerstvit a půjčit si lehátka a slunečník. Oceán je tmavě modrý, až skoro černé barvy a jde pozvolna do hloubky. Atlantik bývá často zvlněný.
Hotely jsou v Agadiru všech kategori, od luxusních až po malé hotýlky třeba jen s polopenzí. Stava v nich je evropská s pravidelnými ukázkami typických marockých jídel.

Maroko láká zajímavou historií, přírodními krásami i zatím ne masovou turistikou. z historicky zajímavých míst je dobře dostupná z Agadiru Marakéš. Město leží na úpatí pohoří Atlas a vidíme i Saharu. Působivé jsou nejen paláce El Badi a Bahia, ale i Marakéšské muzeum a proslulé zahrady. Atmosférou trhu, souku, na náměstí Jemaa el-Fna se vám Maroko stane trvalou vzpomínkou. Zde můžete vidět i nakoupit suroviny, typické pro marockou kuchyni, ochutnáte marockou kávu a hojně užívaný mátový čaj.

Města Rabat, Safi Fes a díky filmařům známou Casablancu můžete obdivovat zejména v okruzích po Maroku.

Přírodní krásy Maroka obdivují turisté v Tafraout, na planině Sous a v Massa s přehradou a přírodní rezervací pro ptactvo, s výskytem růžových plameňáků.
 
Maroko není ještě tolik dotčené masovou turistikou, proto si dejte pozor na hlasité zábavy s přílišným množstvím alkoholu. Doporučujeme podnikat výlety, organizované cestovními kancelářemi.

Maroko Vás jistě příjemně překvapí a na dovolenou v této krásné zemi budete dlouho a rádi vzpomínat.

Aktuálně nabízíme last minute zájezdy do Maroka za velice zajímavé ceny.

 

Vyhledávání zájezdů do Maroka najdete zde

 

Dovolená v Maroku 2018