Dovolená ve Skandinávii

Nabídka zájezdů do Skandinávie na léto 2018

Aktuální tipy na zájezdy s odjezdem v červnu a červenci 2018:

Skandinávie léto 2018

 

Poznejte nádhernou přírodu severských zemí:

Norsko

Švédsko

Finsko

Dánsko

Island

Faerské ostrovy

 

Kouzelné Lofoty, královský palác v Kodani, finská moderní architektura a tisíce jezer, lišejníková tundra za polárním kruhem, ledovce a fjordy, dech beroucí cesta trolů Trollstigveien či olympijský Lillehammer. To je něco pro poznávací zájezdy, pro milovníky krásných scenérií, divoké přírody, lesklých hladin jezer a předlouhých vodopádů.


Faerské ostrovy jsou součástí Dánského království, ale mají velkou autonomii. Faerské ostrovy nejsou součástí Evropské unie. Úředním jazykem jsou na ostovech faerština a dánština. Faerské ostrovy jsou souostroví sopečného původu, které ležící v Norském moři mezi pobřežím Skotska, Norska a Islandem. Tyto ostrovy leží zhruba uprostřed cesty mezi Norskem a Islandem, asi 260 kilometrů severozápadním směrem od nejbližšího pobřeží Skotska a 450 kilometrů jihovýchodně od ostrova Island. „Mateřské“ Dánsko je od ostrovů vzdáleno necelých tisíc kilometrů.

Švédsko
Největší skandinávská země, s hlavním městem Stockholmem. Mezi největší skandinávská města patří také Göteborg a Mälmo.


Norsko
Nádherná země fjordů, země proslavená skvělými lyžaři, která je považována za kolébku lyžování. Každý jistě zná nejen Oslo, ale i Bergen, Trondheim a třeba i olympijský Lillehammer.
Norsko je skutečně zemí jedinečných přírodních krás, které doslova berou dech. Fjordy zařezané hluboko do pobřeží, velké pevninské ledovce, rozlehlé hory spadající do úžasných údolí. Tyto přírodní skvosty chrání celkem 37 národních parků.


Island
Ostrov sopek a gejzírů v Atlantském oceánu. Hlavním městem je Reykjavík. Nádherná fotogenická příroda.

Dánsko
Dánsko patří mezi základní skandinávské země, ačkoli neleží na Skandinávském poloostrově, ale na evropské pevnině.


Finsko
Finsko je často opráněně nazýváno zemí tisíců jezer (celkem jich je kolem 190 tisíc). Finsko, které leží na pobřeží Baltského moře bylo osídleno už v době kamenné. K Finsku patří také autonomní souostroví Alandy v Baltském moři.
Čtvrtina finského území se nachází za polárním kruhem a tak zde lze spatřit půlnoční slunce. Během letních měsíců slunce na severu vůbec nezapadá, na jihu sice zapadne, ale úplná tma ani tady není.

Dovolená ve Skandinávii 2018